FESTOOL Ręczna pilarka tarczowa FESTOOL HK 85 EB-Plus-FS

+ Szyna prowadząca FS 1400/2

Catalogue index: 576138

 • Availability: On demand
 • Delivery time: Zapytaj o szacowany czas dostawy
PLN4,254.91 gross / szt. PLN3,459.28 net + 23% VAT / szt.

Description

Ręczna pilarka tarczowa FESTOOL HK 85 EB-Plus-FS


Funkcje
Uniwersalne narzędzie do konstrukcji drewnianych.

Nieważne, czy chodzi o skracanie litego drewna, odwiązywanie konstrukcji, przycinanie belek, cięcie kantówek, desek, czopów lub docinanie materiałów płytowych wszelkiego rodzaju – trwała HK 85 o mocy 1900 W to doskonałe połączenie wydajności i komfortu. W połączeniu z licznymi detalami dodatkowymi i wyjątkowym wyposażeniem, jak np. regulowanymi wpustami HK 85 to niezawodne i uniwersalne narzędzie do konstrukcji drewnianych.

 • Silnik o dużej mocy 1900 W z elektroniką zapewniającą stałą moc podczas cięcia
 • Bezpieczna i komfortowa obsługa dzięki regulacji głębokości cięcia z funkcją zagłębiania, zdalnemu sterowaniu osłoną wahadłową oraz klinowi rozszczepiającemu
 • Regulacja kątowa z funkcją centralnego zacisku od 0 do 60 stopni
 • W połączeniu z wyposażeniem do przezbrajania ręczną pilarkę tarczową można zmienić we frezarkę do regulowanych wpustów.
 • Prowadnica FSK umożliwia szybkie, dokładne i mobilne wykonywanie cięć poprzecznych
 • Niezawodne i dokładne cięcie po szynie prowadzącej


Najważniejsze cechy produktu

Szybko najlepszy rezultat:

Stała siła cięcia do 85 mm, dzięki silnikowi o mocy 1900 W i wydajnej elektronice.


Wygoda i pewność:

Bezpieczna i komfortowa obsługa, dzięki możliwości ustawienia głębokości cięcia z funkcją zagłębiania, zdalnemu sterowaniu osłoną wahadłową, klinowi rozszczepiającemu i regulacji kątowej w zakresie od 0 do 60°.


Lepiej pracować z systemem

Dokładne, powtarzalne cięcia pod kątem i cięcia proste, dzięki połączeniu z prowadnicami FSK i szynami prowadzącymi FS, a także frezowanie wpustów przy użyciu specjalnego urządzenia.

 

Szczegóły produktu HK 85 EB-Plus-FS


Od ręcznej pilarki tarczowej do frezarki zaciosowej

Wszechstronna HK 85 potrafi wszystko. Przy użyciu wyposażenia do przezbrajania można ją zmienić we frezarkę do wpustów poprzecznych i wzdłużnych, o szerokości od 16 mm do 25 mm i głębokości od 0 do 35 mm.


Szybki montaż

HKC 55, HK 55 i HK 85 można w dziecinnie prosty sposób połączyć z prowadnicą FSK dostępną w trzech długościach. W ten sposób w mgnieniu oka otrzymujemy mobilny i poręczny system pilarski do wykonywania precyzyjnych cięć o równych kątach.


System prowadzący

Nieruchoma zasuwa i regulowany ogranicznik pozwalają uzyskać dokładne, powtarzalne cięcia pod kątem w zakresie od -60° do +60°. Ustawienia najpopularniejszych kątów znajdują się na prowadnicy w łatwo dostępnych zapadkach.


Funkcja cofania

Dla zapewnienia stałej gotowości do pracy, prowadnica wyposażona jest w zderzak przesuwny i wbudowaną gumę przyciągającą pilarkę HK 85 automatycznie do pozycji wyjściowej.


Zdalna obsługa osłony wahadłowej

Aby uzyskać dobrą widoczność tarczy pilarskiej, osłonę wahadłową można odchylić do tyłu za pomocą dźwigni na przednim uchwycie. Dłonie pozostają przy tym zawsze w bezpiecznej odległości od tarczy pilarskiej.


Klin prowadzący zapewnia bezpieczną pracę

Klin prowadzący umożliwia swobodne, beznaprężeniowe i dzięki temu bezpieczne cięcie. Ponieważ jest on osadzony sprężyście w osłonie wahadłowej, możliwe jest również swobodne i bezpieczne wykonywanie cięć wgłębnych.


Okienko kontrolne i wskaźnik cięcia

Otwarta konstrukcja oraz okienko kontrolne po wewnętrznej stronie pozwalają obserwować linię cięcia i tarczę pilarską. Wskaźnik cięcia dodatkowo zwiększa precyzję.

 

Prosta regulacja głębokości

Wystarczy wcisnąć dźwignię i ustawić zadaną głębokość cięcia na podstawie dobrze widocznej i czytelnej skali, zwolnić – gotowe. W połączeniu z funkcją zagłębiania możliwe jest również łatwe i komfortowe wykonywanie cięć wgłębnych z ustawioną wstępnie głębokością cięcia.


Szybka wymiana brzeszczotów z FastFix

Szybko, jedną ręką i beznarzędziowo. Oszczędza czas i zwiększa jakość, dzięki pracy z użyciem odpowiedniej tarczy pilarskiej dostosowanej do materiału.


Rysa = cięcie

Dokładna praca również w przypadku cięć pod kątem do 50° (HKC 55, HK 55) lub 60° (HK 85). Podczas cięcia z prowadnicą FSK lub z szyną prowadzącą FS wyznaczona linia pozostaje przy cięciu ukośnym zawsze równa krawędzi cięcia.


Precyzyjne prowadzenie

Wszechstronność pilarki HK 85 widoczna jest również w połączeniu z systemem szyn prowadzących Festool.


Zastosowanie

 • Przekroje wzdłużne i poprzeczne w materiale o grubości do 85 mm
 • Ogromny wachlarz zastosowań dzięki możliwości cięcia pod kątem do 60°
 • Przycinanie belek, kantówek i desek
 • Przycinanie materiałów płytowych, izolacyjnych płyt wiórowych i płyt warstwowych


Dane techniczne

Pobór mocy 1 900 W
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 3 500 min⁻¹
Średnica tarczy pilarskiej 230,00 mm
Zakres regulacji kątowej 0 - 60 °
Głębokość cięcia 0°; 90° 0 - 86 mm
Głębokość cięcia 45°/60° 62/47 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27/36 mm
Długość przewodu 4,30 m
Waga produktu 7,90 kg
Rodzaj napędu Sieć


Zawiera:

Tarcza pilarska HW 230x2,5x30 W24
Prowadnica równoległa PA-HK 85
klucz imbusowy SW 5
Szyna prowadząca FS 1400/2
Systainer³ SYS3 M 437Features

Features
Producer:
EAN code:
 • 4014549359297

Ask about product

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Cost of delivery

personal collection : free

Informacje

Niniejsze informacje na temat produktów nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm. Rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od produktów prezentowanych na zdjęciach. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne i opisy produktów nie zawierają błędów.